Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


a_nebo_b

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
a_nebo_b [2017/02/20 20:44] František Mráza_nebo_b [2017/02/20 20:54] František Mráz
Řádek 16: Řádek 16:
 Zkouška je písemná, předpokládá se však znalost pojmů vyjmenovaných v plánu přednášek a porozumění jejich vzájemným souvislostem. Rovněž se vyžaduje znalost vyjmenovaných vět (včetně předpokladů) a schopnost jejich aplikace při řešení úloh odpovídající úrovně, včetně ověření platnosti předpokladů. U zkoušky nelze tolerovat závažné nedostatky ve znalostech středoškolské matematiky, totéž platí při nezvládnutí výpočtu derivací. Zkouška je písemná, předpokládá se však znalost pojmů vyjmenovaných v plánu přednášek a porozumění jejich vzájemným souvislostem. Rovněž se vyžaduje znalost vyjmenovaných vět (včetně předpokladů) a schopnost jejich aplikace při řešení úloh odpovídající úrovně, včetně ověření platnosti předpokladů. U zkoušky nelze tolerovat závažné nedostatky ve znalostech středoškolské matematiky, totéž platí při nezvládnutí výpočtu derivací.
  
-Požadavky ke zkoušce jsou ve formě stručného popisu tématických okruhů zde [[infozk_matI|Zkoušky z Matematiky I]], resp. [[infozk_matII|Zkoušky z Matematiky II]]: požadavky Zkoušky úrovně A, B se liší rozsahem látky a náročností úloh.\\  +Požadavky ke zkoušce jsou ve formě stručného popisu tématických okruhů zde [[infozk_matI|Zkoušky z Matematiky I]], resp. [[infozk_matII|Zkoušky z Matematiky II]]Zkoušky úrovně A, B se liší rozsahem látky a náročností úloh.\\  
-Požadavky pro zkoušku B neobsahují témata: vlastní čísla a vlastní vektory matice pro n=3, odhad chyby Taylorova polynomu, asymptoty grafu funkce, integrace iracionálních funkcí se speciální substitucí, integrace racionální lomené funkce s polynomem stupně 3 a vyšším ve jmenovateli (omezení stupně se však netýká příkladů, které lze řešit substitucí), nevlastní integrál. +Požadavky pro zkoušku z Matematiky I v úrovni (oproti zkoušce A) neobsahují témata: vlastní čísla a vlastní vektory matice pro n=3, odhad chyby Taylorova polynomu, asymptoty grafu funkce, integrace iracionálních funkcí se speciální substitucí, integrace racionální lomené funkce s polynomem stupně 3 a vyšším ve jmenovateli (omezení stupně se však netýká příkladů, které lze řešit substitucí), nevlastní integrál.\\ 
 +V požadavcích ke zkoušce z Matematiky II v úrovni B (oproti zkoušce A) \textbf{nejsou} okruhy: Výpočet 2. derivace implicitní funkce jedné proměnné. Implicitní funkce dvou proměnných (daná rovnicí $F(x,y,z)=0$). Absolutní extrémy. 
 +Zobecněné souřadnice cylindrické, sférické. 
 +Gaussova-Ostrogradského věta. 
 +Výpočet plošného integrálu je u zkoušky B omezen na plochu ve tvaru (části) grafu funkce dvou proměnných a na plochu se zadanou parametrizací. 
 +  
 + 
 [[zkousky|<-zpět]] [[zkousky|<-zpět]]
/data/www/mat.nipax.cz/data/pages/a_nebo_b.txt · Poslední úprava: 2023/09/06 11:13 autor: Gejza Dohnal

Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki