Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zkouska_poznamky

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
zkouska_poznamky [2015/09/15 16:42] Gejza Dohnalzkouska_poznamky [2023/07/28 17:14] (aktuální) – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Několik poznámek ke zpracování zkouškového testu ======+====== Několik poznámek ke zpracování on-line zkouškového testu z Matematiky 1====== 
 + 
 +  - Zkoušky proběhnou formou on-line testu pomocí programu Moodle. 
 +  - Na zkoušku se přihlásíte obvyklým způsobem (přes KOS).  
 +  - V daný termín se před 8:45 přihlásíte do Moodle do předmětu Matematika 1 a v 8:45 si otevřete příslušný zkouškový test (variantu A nebo B). 
 +  - Pro vykonání zkoušky je třeba mít odpovídající technické vybavení: počítač nebo tablet s připojením na internet a scanner nebo digitální fotoaparát (mobilní telegon s možností pořízení scanu nebo fotografie listů s řešením). Podrobnosti najdete v [[https://www.cvut.cz/informace-cvut-ke-koronaviru#info|Příkazu rektora]]. Pokud do 25.5.2020 nesdělíte proděkanovi doc. [[mailto:jan.reznicek@fs.cvut.cz|Řezníčkovi]], že takovéto vybavení nemáte, bude se předpokládat, že jeím disponujete a můžete zkoušku bezkontaktně vykonat.  
 +  - Budete mít 120 minut na vypracování úloh a zodpovězení otázek v testu  
 +  - Do 30 minut po vypršení času musíte odeslat scan (fotokopie) výpočtu přes Moodle (v pdf, stačí černobíle, A4 na výšku). Na titulní stranu prvního listu s výpočtem přiložíte studentskou kartu nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií. 
 +  - Test obsahuje celkem 6 úloh, zpravidla rozdělených dále na několik podotázek. Úlohy budete počítat v zadaném pořadí klasickým způsobem na papír a podle výsledků budete odpovídat na testové otázky.  
 +  - Po ukončení úlohy a přechodu na další už se k předchozí úloze nelze vrátit. Proto si řádně rozmyslete přechod k další úloze a veškeré zkoušky proveďte ještě před tím, než úlohu ukončíte. 
 +  - Hodnotit se bude primárně test, v případě nejasností i výpočetní postup na dodaném souboru. Výpočet je nutný, nadále platí, že výsledky bez výpočtu nebudou uznávány v plném bodovém ohodnocení. 
 +  - Váš výpočet na papíře bude sloužit k ověření, že výsledky v testu jste opravdu spočítal. Navíc některé výsledky nelze do elektronického zadání úlohy zapsat (např. grafy, derivace, výsledky neurčitých integrálů apod.) 
 +  - Testy budou postupně opravovány (ne nutně v den zkoušky) a zkoušející zapíše známky do KOSu. Pokud student nebude známku reklamovat do 24h, bude to považováno za souhlas se známkou. 
 +  - V případě jakýchkoli potíží spojených s vypracováním testu či odesláním souborů odešlete mail na adresu gejza.dohnal@fs.cvut.cz nebo volejte na telefonní číslo 224357424.  
 +  - Pokud nebude možné odeslat soubor s řešením přes systém Moodle, použijte e-mailovou adresu mailto:201@fs.cvut.cz  
 +  - V případě technických problémů se obracejte přímo na správce Moodlu přes [[https://www.fs.cvut.cz/zamestnanci/informace-o-sluzbach/cps/helpdesk/|HelpDesk]] FS ČVUT.
  
-  - Především si zkontrolujte, zda jste obdrželi test té úrovně, na kterou jste se přihlásili (A nebo B) 
-  - Test obsahuje celkem 6 otázek, zpravidla rozdělených dále na několik podotázek. Zpracovávat je můžete v libovolném pořadí. Nicméně se snažte, aby řešení jedné otázky bylo pokud možno pohromadě. Minimalizujete tím nebezpečí, že opravující učitel něco přehlédne. 
-  - U testu se hodnotí nejen správnost výsledků, ale hlavně postup, jakým se k těmto výsledkům dostanete. Samotné výsledky bez podrobného vysvětlení postupu výpočtu nikdy nebudou hodnoceny plným počtem bodů (pokud za ně vůbec nějaké body dostanete).  
-  - Samotný postup bez výsledků ovšem také není ideální. Proto své výsledky, ke kterým dospějete, náležitě zvýrazněte, aby opravující poznal, co za výsledek považujete. Vyhnete se tím dalším možným nedorozuměním.  
-  - Výsledky uvádějte pokud možno celou souvislou větou (nebo větami, je-li to potřeba). Opět tím jednak ukážete, že úloze rozumíte, jednak se vyhnete nepochopení "co jste tím vlastně chtěli říci" ze strany opravujícího. 
-  - Pište čitelně a dodržujte úpravu textu a obrázků. Nečitelný text se nedá opravovat. 
-  - Obrázky a grafy popisujte v maximální možné míře. Označení os, souřadnice důležitých bodů a označení oblastí šrafováním by mělo být samozřejmostí. 
-  - Věnujte zvýšenou pozornost úpravám výrazů, především práci se znaménky, úpravám zlomků a složených závorek. Naprostá většina chyb pramení v nepozornosti při úpravách. 
-  - Výrazy ve výsledcích zjednodušujte na maximální možnou míru. Není třeba nahrazovat iracionální výrazy čísly (navíc kalkulačky nejsou dovoleny), ale zase by se ve výsledcích neměly vyskytovat takové výrazy jako například logaritmus jedné nebo kosinus pí. 
-  - U příkladů, kde je to možné, provádějte zkoušku. Využijete tak případný zbývající čas k odhalení chyb, které byste si později vyčítali. 
    
-[[pozadavky|<-zpět]]      +[[zkousky|<-zpět]]   
/data/www/mat.nipax.cz/data/attic/zkouska_poznamky.1442335373.txt.gz · Poslední úprava: 2023/07/28 17:13 (upraveno mimo DokuWiki)

Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki