Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zkouska_poznamky

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
zkouska_poznamky [2016/02/12 07:57] Gejza Dohnalzkouska_poznamky [2023/07/28 17:14] (aktuální) – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Několik poznámek ke zpracování zkouškového testu ======+====== Několik poznámek ke zpracování on-line zkouškového testu z Matematiky 1====== 
 + 
 +  - Zkoušky proběhnou formou on-line testu pomocí programu Moodle. 
 +  - Na zkoušku se přihlásíte obvyklým způsobem (přes KOS).  
 +  - V daný termín se před 8:45 přihlásíte do Moodle do předmětu Matematika 1 a v 8:45 si otevřete příslušný zkouškový test (variantu A nebo B). 
 +  - Pro vykonání zkoušky je třeba mít odpovídající technické vybavení: počítač nebo tablet s připojením na internet a scanner nebo digitální fotoaparát (mobilní telegon s možností pořízení scanu nebo fotografie listů s řešením). Podrobnosti najdete v [[https://www.cvut.cz/informace-cvut-ke-koronaviru#info|Příkazu rektora]]. Pokud do 25.5.2020 nesdělíte proděkanovi doc. [[mailto:jan.reznicek@fs.cvut.cz|Řezníčkovi]], že takovéto vybavení nemáte, bude se předpokládat, že jeím disponujete a můžete zkoušku bezkontaktně vykonat.  
 +  - Budete mít 120 minut na vypracování úloh a zodpovězení otázek v testu  
 +  - Do 30 minut po vypršení času musíte odeslat scan (fotokopie) výpočtu přes Moodle (v pdf, stačí černobíle, A4 na výšku). Na titulní stranu prvního listu s výpočtem přiložíte studentskou kartu nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií. 
 +  - Test obsahuje celkem 6 úloh, zpravidla rozdělených dále na několik podotázek. Úlohy budete počítat v zadaném pořadí klasickým způsobem na papír a podle výsledků budete odpovídat na testové otázky.  
 +  - Po ukončení úlohy a přechodu na další už se k předchozí úloze nelze vrátit. Proto si řádně rozmyslete přechod k další úloze a veškeré zkoušky proveďte ještě před tím, než úlohu ukončíte. 
 +  - Hodnotit se bude primárně test, v případě nejasností i výpočetní postup na dodaném souboru. Výpočet je nutný, nadále platí, že výsledky bez výpočtu nebudou uznávány v plném bodovém ohodnocení. 
 +  - Váš výpočet na papíře bude sloužit k ověření, že výsledky v testu jste opravdu spočítal. Navíc některé výsledky nelze do elektronického zadání úlohy zapsat (např. grafy, derivace, výsledky neurčitých integrálů apod.) 
 +  - Testy budou postupně opravovány (ne nutně v den zkoušky) a zkoušející zapíše známky do KOSu. Pokud student nebude známku reklamovat do 24h, bude to považováno za souhlas se známkou. 
 +  - V případě jakýchkoli potíží spojených s vypracováním testu či odesláním souborů odešlete mail na adresu gejza.dohnal@fs.cvut.cz nebo volejte na telefonní číslo 224357424.  
 +  - Pokud nebude možné odeslat soubor s řešením přes systém Moodle, použijte e-mailovou adresu mailto:201@fs.cvut.cz  
 +  - V případě technických problémů se obracejte přímo na správce Moodlu přes [[https://www.fs.cvut.cz/zamestnanci/informace-o-sluzbach/cps/helpdesk/|HelpDesk]] FS ČVUT.
  
-  - Především si zkontrolujte, zda jste obdrželi test té úrovně, na kterou jste se přihlásili (A nebo B) 
-  - Test obsahuje celkem 6 úloh, zpravidla rozdělených dále na několik podotázek. Zpracovávat je můžete v libovolném pořadí. Nicméně se snažte, aby řešení jedné úlohy bylo pokud možno pohromadě. Minimalizujete tím nebezpečí, že opravující učitel něco přehlédne. 
-  - U testu se hodnotí nejen správnost výsledků, ale hlavně postup, jakým se k těmto výsledkům dostanete. Samotné výsledky bez podrobného vysvětlení postupu výpočtu nikdy nebudou hodnoceny plným počtem bodů (pokud za ně vůbec nějaké body dostanete).  
-  - Samotný postup bez výsledků ovšem také není ideální. Proto své výsledky, ke kterým dospějete, náležitě zvýrazněte, aby opravující poznal, co za výsledek považujete. Vyhnete se tím dalším možným nedorozuměním.  
-  - Výsledky uvádějte pokud možno celou souvislou větou (nebo větami, je-li to potřeba). Opět tím jednak ukážete, že úloze rozumíte, jednak se vyhnete nepochopení "co jste tím vlastně chtěli říci" ze strany opravujícího. 
-  - Pište čitelně a dodržujte úpravu textu a obrázků. Nečitelný text se nedá opravovat. 
-  - Obrázky a grafy popisujte v maximální možné míře. Označení os, popis křivek, souřadnice důležitých bodů a označení oblastí šrafováním by mělo být samozřejmostí. 
-  - Věnujte zvýšenou pozornost úpravám výrazů, především práci se znaménky, úpravám zlomků a složených závorek. Naprostá většina chyb pramení z nepozornosti při úpravách. 
-  - Výrazy ve výsledcích zjednodušujte na maximální možnou míru. Není třeba nahrazovat iracionální výrazy čísly (navíc kalkulačky nejsou dovoleny), ale zase by se ve výsledcích neměly vyskytovat takové výrazy jako například: $\log(1)$, $\frac{9}{3}$, $\frac{2}{4}$, $\cos(\pi)$. 
-  - U příkladů, kde je to možné, provádějte zkoušku. Využijete tak případný zbývající čas k odhalení chyb, které byste si později vyčítali. 
    
-[[infozk_mati|<-zpět]]   +[[zkousky|<-zpět]]   
/data/www/mat.nipax.cz/data/attic/zkouska_poznamky.1455263859.txt.gz · Poslední úprava: 2023/07/28 17:13 (upraveno mimo DokuWiki)

Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki